Úspěchy žáků základní školy

kodu cup 2017A komu patří vavříny slávy letošního Kodu Cupu? Přeci úplně všem těm, kteří se letošního ročníku zúčastnili! Ale protože vyhrát nemůže každý, zde jsou letošní výherci:

 

 

Kategorie 2. stupně:

1. Michal Maděra, ZŠ Svitavy,
2. Vojtěch Burian, ZŠ Žďár nad Sázavou,
3. Jakub Švojgr, Gymnázium Česká, České Budějovice

4. Matěj Bíža, ZŠ a MŠ Mšené-lázně,
5. Václav Šíp, ZŠ Resslova, Pardubice,
6. Tomáš Kelbasa, ZŠ Oblačná, Liberec.


 

kodu cup 1I letos jsme se zúčastnili soutěže v programování Kodu Cup. Žáci měli za úkol v prvním kole naprogramovat soutěžní hru v programu Kodu Game Lab. Porota vybrala 25 nejlepších her žáků z II. stupně základních škol a 15 nejlepších her žáků z I. stupně.

Vybraní žáci postupují do druhého kola soutěže, které se bude konat 21. 12. 2017 v Pardubicích. Postupují tito žáci: Martina Bradáčová (9. třída), David Nguyen (9. třída), Matěj Bíža (9. třída)

Gratulujeme a držíme palce!


 

IMG 3465 1 640x48022. 4. 2017 se v Ústí nad Labem konalo již 22. krajské kolo soutěže Eurorebus. Jedná se o vědomostní soutěž jednotlivců, školních tříd a škol. Otázky vybírají odborníci působící v mnoha oborech, například geografii, historii, sociologii, ekologii a podobně.

Z naší školy se do krajského kola probojovalo celkem 15 žáků, kteří soutěžili v kategorii školních tříd. Nejlépe se umístili naši „Junioři“, kteří postupují do celorepublikového finále. Krásné 3. místo vybojovala Zuzana Plzáková, Vojtěch Ruml a Miroslav Hranička. Všem soutěžícím děkujeme a postupujícím gratulujeme!

mlady chemik1Rádi bychom pogratulovali Davidovi Nguyen a Matějovi Bížovi za skvělou reprezentaci školy v regionálním kole soutěže Mladý chemik.

Do dalšího kola, tentokrát praktického, se probojoval David. 16. 1. 2018 budeme držet palce!

soutezJakých soutěží se naši žáci zúčastnili toto čtvrtletí? Nebylo toho zrovna málo. 

Žáci od 5. do 8. třídy si vyzkoušeli Pythagoriádu. Matematického klokana počítali všichni od druhé do deváté třídy. I přesto, že se jedná o poměrně těžké úkoly, hodně dětí si s nimi dobře poradilo.

Tři žáci z 8. a 9. třídy se zúčastnili okresní olympiády v programování. Věřím, že je tato zkušenost namotivovala, aby na sobě i dále pracovali, protože mají co nabídnout.

Již druhým rokem jsme zapojeni do Akademie programování ve spolupráci s firmou Microsoft a Czechitas. Žáci se učí pomocí programu Kodu Game Lab základům programování zábavnou formou v graficky atraktivním ...

bobrik inf
Tak jako každý rok, i letos se naši žáci zúčastnili soutěže Bobřík informatiky. Bobřík informatiky je českou verzí mezinárodní soutěže Bebras. Jde o soutěž rozvíjející informatické myšlení žáků (algoritmizace, programování a logické myšlení). Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám. 

Žáci 5. - 9. třídy soutěžili ve třech věkových kategoriích. Výsledky žáků z kategorie Kadet (8. a 9. třída) byly porovnány v rámci celé ČR. U mladších žáků bylo srovnání možné pouze v rámci školy. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 74 518 žáků základních a středních škol.

Našimi úspěšnými řešiteli v kategii Kadet bylo 18 žáků, tzn. získali více než 150 bodů z celkových 240.  Nejlepšími pěti jsou: David Nguyen (220 bodů z 240), Matěj Bíža (220), Kristýna Kejvalová (204), Johana Linhartová (204) a Andrea Pětíková (204).

Výsledky 2. kola soutěže Nejlepší chemik ČR pro naši školu dopadly velmi dobře. Do třetího kola se z celkového počtu více jak sta účastníků probojoval Daniel Adamus z 9. ročníku. Praktická část proběhne tentokrát v laboratoři a to již 25.1.2017. Držíme palce a gratulujeme.

kikina
Jak dopadl letošní čtvrtý ročník celorepublikové soutěže Abaku? Máme zlato!

A jak se to stalo? Jako každý rok soutěžili naši žáci od 3. do 9. třídy v online soutěži od října do konce dubna. Postup do finále vyžadoval od „Abakářů“ velkou vytrvalost. 30. dubna se ligová tabulka uzavřela a 50 nejlepších postoupilo do celorepublikového finále. Z naší školy se podařilo postoupit 16 žákům! Už to samotné je úžasný výkon.

Na finále v Praze bojovali v sedmi kolech proti žákům z jiných škol a vedli si velmi dobře. Nejlepší z nich byli poraženi pouze jednou, což jim zajistilo dobrá místa v rámci soutěže jednotlivců. V rámci soutěže škol se počítají body čtyř nejlepších a ti naši jich měli nejvíc! Jupíííí!

A kdo že jsou ti čtyři nejlepší? Kristýna Kejvalová (3. místo), Nikola Chaloupková (4. místo), Martina Vokounová (7. místo) a Daniel García (11. místo).

Ale i ti ostatní hráli velmi dobře a naplno. Všichni si z finále odnesli nejen medaili a diplom, ale také silný emotivní zážitek. To se ale těžko popisuje, to se musí zažít! Tak zase příští rok :o)

Ing. Jaroslava Bížová

koducup
Letošní soutěže v programování s názvem Kodu Cup 2016 se zúčastnilo 5 našich žáků. Úkolem nominačního kola bylo vytvořit (naprogramovat) svojí vlastní hru v programu Kodu Game Lab. V rámci tohoto kola postoupilo 45 her, tzn. 45 žáků z celé republiky do finálového kola, které se bude konat 16. 12. 2016 v Pardubicích.

Z naší školy postují do finále 3 žáci z 5 - Pavel Brixí, Matěj Bíža a Lucie Košťálová, což je nádherný výsledek. Gratulujeme!

Další informace na webu: http://www.koducup.cz/

 

Pavel se umístil na 5. místě!

IMG 3405 480x640

K celosvětovému dni vody vyhlásilo ministerstvo zemědělství soutěž pro žáky základních škol. Cílem soutěže „Za tajemstvím čisté vody“ bylo vytvořit komiks, který poukazuje na problematiku odpadních vod. Do této výzvy se zapojil i Zdeněk Brádka a Jiří Douda, kteří naši školu v soutěži reprezentovali.

 

Jejich komiks s názvem „Voda nad zlato“ vypráví příběh o zničené Zemi ve 22. století, částečně inspirovaný řeckými bájemi, kdy lidé zamořili veškeré zdroje pitné vody. Bohatí chodí vodu kupovat na Olymp a nikterak si nepřipouští, že se na zničení pitné vody nějak podíleli. Ostatní si na Olympu jen stěžují. Postupem času začnou lidé měnit názor a přemýšlet, zda se s tím nedá přeci jen něco udělat. Příběh končí v okamžiku, kdy před bohy poklekne člověk, který žádá pro lidstvo ještě jednu šanci.

mlady chemik
Naše škola se přihlásila do soutěže Hledáme nejlepšího chemika ČR. Nejlepšími řešiteli školního kola se stali: Daniel Adamus, Josef Mejzr a Nikola Chaloupková z 9. třídy. Všem moc gratulujeme a držíme palce ve druhém kole, které se koná v prosinci na střední odborné škole technické Lovosice.

Základní škola a Mateřská škola Mšené-lázně, Školní 121, 411 19 Mšené-lázně reditel@zsmsene.cz416 866 128

Tvorba webu www.helpmark.cz

X

Pro učitele Pro rodiče a studenty