logolink vyzva 56Projekt EU peníze školám je součástí programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a přispívá k podpoře několika prioritních témat, z nichž naše škola se zaměřila jen na některá. Na naší škole byl realizován od 1. 9. 2011 do 28. 2. 2014.

Hlavním cílem našeho projektu byl rozvoj čtenářské a informační gramotnosti, inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti finanční gramotnosti, cizích jazyků, zavedení asistenta pedagoga pro podporu začleňování dětí ze soc. různorodého prostředí a zlepšení jejich přípravy na vyučování.
V průběhu projektu bylo realizováno v oblasti I/2 na podporu čtenářské a informační gramotnosti 36 vzdělávacích materiálů v matematice a 36 vzdělávacích materiálů v českém jazyce, získali jsme 4 osvědčení z dané oblasti. V oblasti vzdělávání učitelů cizích jazyků máme 3 osvědčení.
Vzniklo také 15x20 ks digitálních učebních seriálů v rámci inovace výuky, učitelé získali 20 osvědčení v rámci podpory vzdělávání pedagogů v oblasti digitálních technologií a 2 osvědčení z oblasti vzdělávání pedagogů v oboru finanční gramotnosti.
Celých 24 měsíců v rámci projektu byl zapojen rovněž asistent pedagoga do procesu inkluzívního vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
Největšími pozitivy projektu bylo zavedení digitálních technologií do výuky ve větším rozsahu a také změny ve vzdělávacích strategiích pedagogů – zejména změny vedoucí k zajištění rozvoje klíčových kompetencí žáků se zaměřením na kompetence k učení, k řešení problémů a v neposlední řadě materiální zajištění výuky novými pomůckami a také vyučujících novými notebooky, vizualizérem či digitálním fotoaparátem, digitální kamerou (které jsou převážně využívány při výuce jazyků a přírodních věd). Pro rozvoj čtenářské gramotnosti zase posloužily nové jazykové příručky, ale také slovníky výkladové či překladové. Pro rozvoj finanční gramotnosti byly využívány nové příručky.
Všechny aktivity byly splněny a finanční prostředky byly vyčerpány podle příručky pro příjemce. Projektový záměr i projektové cíle se podařilo splnit beze zbytku.
Závěrečná monitorovací zpráva projektu s názvem Škola pro všechny, reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.2613, realizovaného v rámci EU peníze školám OP VK, byla schválena 16. 5. 2014. Vzhledem k tomu, že v průběhu realizace projektu došlo k naplnění všech požadovaných výstupů odpovídajících 100 % poskytnuté částky dotace, jsou výdaje vynaložené na jejich dosažení ve výši 1 043 035,00 Kč považovány za způsobilé.

Mgr. Jana Bradáčová