Prevence školní neúspěšnosti ve školách na Podřipsku

registrační číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000227

EU OPVVV barva

Příjemce projektu: Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

Partneři projektu:    Město Roudnice nad Labem, Centrum D8, o.p.s.

Zapojené školy:     ZŠ Karla Jeřábka, Roudnice nad Labem

ZŠ Jungmannova, Roudnice nad Labem

Prevence školní neúspěšnosti ve školách na Podřipsku

registrační číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000227

EU OPVVV barva

Příjemce projektu: Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

Partneři projektu:    Město Roudnice nad Labem, Centrum D8, o.p.s.

Zapojené školy:     ZŠ Karla Jeřábka, Roudnice nad Labem

ZŠ Jungmannova, Roudnice nad Labem

ZŠ Školní, Roudnice nad Labem

ZŠ Mšené-lázně

ZŠ Budyně nad Ohří

Doba trvání projektu: 1.10.2016 - 30.9.2019

Cílem projektu je snížení rizik a prevence předčasného ukončení školní docházky, pozitivní ovlivnění žáků a dlouhodobá podpora při zvládání školních nároků pro žáky s potřebou podpůrných opatření a pro ty, kteří jsou ohrožení předčasným odchodem ze vzdělávání. Hlavní aktivity projektu se zaměřují na rozvinutí široké spolupráce základních a středních škol a relevantních institucí v oblasti podpory inkluze žáků, na podporu inkluze v ZŠ a SŠ a vzdělávání pedagogických pracovníků.

Klíčové aktivity projektu:

KA01         Program podpory dětí ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného            prostředí při přechodu mezi stupni vzdělávání (pro 1. a 6. ročníky ZŠ)

KA02         Doučování

KA03         Volnočasové aktivity - Čtenářské dílny

KA04         Působení školních psychologů a speciálních pedagogů na ZŠ

KA05         Působení koordinátora inkluze na ZŠ

KA06         Působení školních asistentů na ZŠ

KA07         6ti modulový vzdělávací program na téma "Jak pracovat s heterogenní skupinou a          vytvářet dobré klima školní třídy"

KA08         DV pro kariérové poradce, výchovné poradce a ředitele k profesní diagnostice pro děti z marginalizovaných skupin

KA09         Zvyšování kvalifikace učitelů pro práci s dětmi s různými formami ADHD

KA10         Pracovní skupiny pro zlepšení spolupráce mezi rodiči, pracovníky škol a sociálních služeb

KA11         Řízení projektu

Další informace:

Tento projekt je spolufinancován EU.

hlavicka inkluze barva A4 1